historia

Pończochy nylonowe – kawałek historii mody!

Kobieca garderoba zmieniała się na przestrzeni lat i cały czas ewoluuje. Trudno wyobrazić sobie jak wyglądałyby nasze szafy bez różnych elementów. Chociażby pończochy damskie – co byśmy bez nich zrobiły?

Pończochy nylonowe – kobiecy obiekt pożądania

Pończochy nylonowe pojawiły się na rynku w 1940 roku. To właśnie wtedy amerykańska firma Du Pont zaprezentowała nylonowe pończochy, które momentalnie stały się obiektem pożądania! Kobiety marzyły o pojawieniu się zastępstwa delikatnych, jedwabnych pończoch. Pończochy damskie Du Pont okazały się nie tylko tańsze, ale i bardziej wytrzymałe.

Pończochy damskie Fully Fashioned – charakterystyczny szew

Pończochy nylonowe produkowane przez Du Pont nosiły nazwę Fully Fashioned. Amerykańskie kobiety je pokochały, o czym świadczyła ilość sprzedanych egzemplarzy – 64 miliony par w ciągu roku! Pończochy te wyróżniały się charakterystycznym szwem, biegnącym na całej długości nogi.

Pończochy damskie i wojna

Kobiety nie cieszyły się jednak za długo luksusem tych pończoch – wkrótce po ich premierze Stany Zjednoczone dołączyły do II wojny światowej, a pończochy damskie musiały zostać poświęcone na produkcję m.in. spadochronów.

Pończochy nylonowe – dla koneserek klasycznej mody

Nawet dzisiaj pończochy nylonowe mają swoje oddane amatorki. Dobrze zaopatrzony sklep z pończochami powinien mieć je w swojej ofercie. Pończochy nylonowe to produkt dla wyjątkowych koneserek. Zaledwie kilka firm na świecie produkuje pończochy nylonowe taką samą metodą, jaką robiła to firma Du Pont.

Sklep z pończochami to zawsze dobre miejsce do zasięgnięcia porady odnośnie pończoch damskich i ich różnych rodzajów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *