poradnik

Rajstopy i dress code – co musisz wiedzieć?

Rajstopy są częścią garderoby, która wzbudza wiele emocji. Niektóre kobiety nie lubią ich nosić, inne są ich zwolennikami. Jednak noszenie rajstop to często nie kwestia wygody, a dress code’u.

Kiedy gołe nogi są niewskazane?

Są sytuacje kiedy pokazanie się z gołymi nogami jest absolutnym faux pas. Rajstopy są obowiązkowe podczas biznesowych spotkań, w biurze czy na szkoleniach. Brak rajstop w takiej sytuacji może być odebrany jako brak szacunku dla pozostałych uczestników.

Warto wziąć wzór od członków rodziny królewskiej. Księżna Kate czy Meghan nigdy nie pokazują się bez rajstop. Musimy po prostu przyjąć do wiadomości, że na wszelkie oficjalne wyjścia i spotkania musimy zakładać rajstopy.

Nie zakładaj pierwszych lepszych rajstop!

Nie mogą to być oczywiście byle jakie rajstopy. Najlepsze będą te najcieńsze, które wyrównują koloryt nóg i delikatnie je osłaniają. Kolor powinien być dobrany do stroju i sytuacji. Najlepiej sprawdzą się rajstopy jak najbardziej zbliżone kolorem do naszej skóry. Nie powinny mieć też połysku. Cieliste, matowe rajstopy o jak najmniejszej grubości – takie będą najlepszym wyborem.

Rajstopowy dress code zimą

Dress code musi być przestrzegany także zimą. Jeśli nie możecie wybrać eleganckiego stroju ze spodniami, musicie postawić na kryjące rajstopy. Najlepiej sprawdzą się czarne. Inne kolory mogą niestety nie pasować do charakteru oficjalnego wydarzenia.

W przypadku mniej formalnych wydarzeń, można ze spokojem zrezygnować z rajstop. Oczywiście, zawsze warto wybrać cienkie, cieliste rajstopy. Jednak jeśli latem zdecydujesz się pokazać bez rajstop, warto zastosować np. rajstopy w sprayu. Wyrównują one koloryt skóry i zatuszują pajączki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *