poradnik

Uszkodzone rajstopy – jak tego uniknąć?

Rajstopy bywają problematycznym elementem garderoby. Są niezwykle potrzebne w każdej kobiecej szafie, ale potrafią sprawić problemy. Chodzi oczywiście o oczka i przetarcia, które potrafią pojawić się w najmniej odpowiednim momencie.

Sposób na oczka – lakier do paznokci i lakier do włosów

Sposobów na oczka w rajstopach jest kilka. Jednym z najpopularniejszych jest wykorzystanie lakieru do paznokci. Miejsce oczka wystarczy wypełnić lakierem do paznokci. Istotne jest, aby lakier był jak najbardziej kolorem zbliżony do koloru rajstop lub przezroczysty. Po takim zabiegu materiał rajstop staje się sztywny, a oczko niewidoczne. Jest to oczywiście sposób typowo doraźny – rajstopy nie nadają się do prania czy do ponownego założenia. Konieczny jest zakup nowych rajstop.

Warto przetestować spryskiwanie rajstop lakierem do włosów. Lakier do włosów pokrywa rajstopy i tworzy dodatkową warstwę, która je wzmacnia. Tę metodę stosuje się na założone już rajstopy.

Sposób na oczka – zadbane stopy i nogi

Oczka i zaciągnięcia powstają często, gdy mamy zaniedbane stopy, paznokcie i skórę na nogach. Długie paznokcie mogą zahaczać rajstopy i nadwyrężać ich strukturę. Podobnie szorstka skóra na stopach, a także nie nawilżona skóra na nogach. Warto zadbać o swoje stopy i nogi, bo odpowiednia pielęgnacja pozwoli przedłużyć życie rajstop.

Sposób na oczka – odpowiednia pielęgnacja rajstop

Kolejną metodą jest odpowiednia pielęgnacja rajstop. Nie należy prać ich z innymi rzeczami w pralce. Najlepiej robić to ręcznie, z dodatkiem delikatnego mydła lub płynu. Należy je delikatnie wyciskać, aby nie uszkodzić materiału. Grubsze rajstopy mogą być prane w pralce na delikatnym programie. Należy wtedy jednak włożyć rajstopy do specjalnego woreczka.

Sposób na oczka – zapasowe rajstopy!

Ostatnią metodą, chyba najlepszą, jest posiadanie zawsze przy sobie zapasowej pary rajstop. Bez dwóch zdań to rozwiązanie sprawdzi się podczas ważnych wydarzeń. Nie trzeba wtedy martwić się gdy pojawi się oczko. Wystarczy po prostu przebrać rajstopy lub pończochy i dalej cieszyć się wydarzeniem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *